Kamrooz.com
امروز : چهارشنبه01 اسفند 1397 برابر با 14 جمادي‌الثاني 1440 و 20 فوریه 2019

    

 

 

 

 

 

 

 

Get our toolbar!

پیروزی قطعی مردم در انتخابات مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
این دوره از انتخابات ریاست جمهوری به دلایلی چند از تفاوت‌های بسیار با دوره‌های پیشین برخوردار است که ذکر برخی از این تفاوت‌ها بخوبی روشن خواهد ساخت که چرا مردم غیور و همیشه در صحنه را باید پیروز قطعی انتخابات دانست.

آثار به جای مانده از انتخابات 88

اتفاقات و تحولاتی که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 روی داد در کنار سناریوهای دشمنان قسم خورده نظام برای دلسرد کردن مردم این تحلیل‌ اتاقهای فکر غربی را در پی داشت که ملت ایران حضور گسترده ای در انتخاباتهای آتی نخواهند داشت؛ تحلیلی که با حضور قابل توجه مردم همیشه در صحنه در انتخابات مجلس شورای اسلامی خیلی زود رنگ باخت. هزینه‌هایی که نامزدهای شکست خورده انتخابات برای عدم پذیرش نتیجه انتخابات به بار آوردند، منازعات سیاسی که پس از انتخابات 88 جامعه را درگیر خود ساخت به ویژه تحولاتی که در ماه های منتهی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم روی داد، بی‌اخلاقی برخی سیاسیون و عدم پایبندی آنها به اصول و ارزش‌های نظام اسلامی و توجه جدی به منویات رهبر معظم انقلاب، در کنار سناریوهای دقیقی که دشمنان نظام برای تداوم فتنه‌انگیزی در داخل و بی‌اعتبار کردن جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی از طریق طرح اتهامات بی‌اساس و زیر سؤال بردن حقوق بشر در جمهوری اسلامی طراحی کرده بودند، حساسیت‌ها را در قبال انتخابات ریاست جمهوری یازدهم دوچندان کرده بود.

از سویی برخی سوءتدبیرها و سوءمدیریتها در داخل بویژه سیاست‌هایی که وضعیت اقتصادی مردم را با چالش‌های جدی روبرو ساخت نظیر نابسامانی در بازار ارز، افزایش قیمت‌ها و عوامل تاثیرگذار بر زندگی روزمره مردم در ماه‌های نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری این گونه می‌نمود که ممکن است مردم ناراضی از وضع موجود، عدم حضور و مشارکت قابل توجه در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا را روشی برای اعلام مخالفت‌های خود با بی‌توجهی مسئولان در رفع مشکلات و دغدغه‌های آنان بدانند.

موضع‌گیری‌های بین‌المللی

در بعد بین‌المللی نیز جمهوری اسلامی ایران با فشارها و هجمه سنگین از سوی دشمنان کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و دیگر حوزه‌های تاثیرگذار مواجه بود بویژه در بعد اقتصادی که تحریم‌های یکجانبه و چندجانبه‌ای بر جمهوری اسلامی ایران اعمال شد و این فشارها و تحریم‌ها آثاری را بر زندگی مردم داشت به گونه ای که تحلیلگران بین‌المللی و اتاق‌های فکر و اندیشکده‌های خارجی را به این تحلیل رهنمود کرده بود که انتخابات ریاست جمهوری سال 92 عرصه ابراز مخالفت مردم ایران با دولتمردان و سیاست‌های آنان است. رسانه‌های بیگانه از مدت‌ها پیش با سرمایه‌گذاری سنگین و تولید برنامه‌های گسترده، خبرسازی‌ها و شبهه افکنی‌ها مهمترین هدف خود را دلسرد و ناامید کردن مردم از نظام و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی و بازگشت آرامش به بازارهای اقتصادی قرار داده بودند و همچون سناریوهایی که برای انتخابات 88 طراحی کرده و کلید واژه تقلب و دلسردی مردم از نظام را محور اصلی پوشش‌های خبری و اطلاع‌رسانی‌های خود قرار داده بودند در سناریوهای خود برای انتخابات اخیر، موضوع رد برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان را دستاویزی برای تشدید حملات خود قرار داده و پس از آنکه از این حربه خود نتیجه‌ای نگرفتند، به تصویر کشیدن چهره منفی از نامزدهای تائید صلاحیت شده، تخریب وجهه آنان، زیر سؤال بردن کارنامه‌های آنها و تردید آفرینی درباره برگزاری سالم انتخابات ریاست جمهوری را هدف اصلی جریان سازی‌های خود تا روز برگزاری انتخابات قرار دادند. حتی این رسانه‌ها پوشش خبری انتخابات ایران در روز برگزاری را بر هدف عدم حضور گسترده مردم در انتخابات متمرکز ساخته بودند.

اما مردم ثابت کردند

جدیدترین اطلاعات دریافتی از سراسر کشور درباره مشارکت مردم در حوزه‌های رای‌گیری حاکی از آن است که بیش از 70 درصد از واجدین شرایط رای دهی در انتخابات شرکت کرده‌اند و این امر از این واقعیت حکایت دارد که هر زمان به حضور و مشارکت مردم در عرصه نیاز بوده این ملت ایران است که با هر گرایش سیاسی و قومیتی با درک درست از اوضاع به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و به تکلیف دینی، شرعی و اجتماعی خود عمل کرده‌اند. این انتخابات در کمال آرامش و به دور از هر گونه تخلف و آشوبی برگزار شد. پایبندی نامزدهای انتخابات، ستادهای انتخاباتی و هواداران آنها به رعایت کامل قانون و پرهیز از اردوکشی های خیابانی همه از بی اثر شدن توطئه های دشمنان برای برگزاری انتخاباتی سرد و عدم مشارکت مردم حکایت دارد.

این جمله رهبر معظم انقلاب به خوبی نشانگر آن است که مردم ایران پیروز قطعی انتخابات هستند زمانی که فرمودند: «دشمنان تلاش زیادی کردند که با ایجاد یأس و بدبینی، مردم پای صندوق‌های رأی نیایند و برای تحقق این هدف، پا را از کارشکنی‌های رسانه‌ای نیز فراتر نهادند و در این دوره، سیاستمداران و شخصیت‌های غربی وابسته به جبهه دشمن، بطور علنی علیه حضور مردم فعالیت می‌کنند. نظر دشمنان، هیچ‌گاه اهمیتی برای مردم ایران نداشته و ملت همیشه خودش تشخیص داده که به چه چیزی نیاز دارد و مصلحت کشور در چیست و بر همان اساس نیز انتخاب کرده و خواهد کرد.»

درود بر مردم آگاه و همیشه پیروز ایران...

 

اضافه‌ كردن نظر