Kamrooz.com
امروز : چهارشنبه26 دی 1397 برابر با 9 جمادي‌الاول 1440 و 16 ژانویه 2019

    

 

 

 

 

 

 

 

Get our toolbar!

چند سطری درباره حمله به عالمی ربانی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

يك مداح سرشناس اهل بيت عليهم‌السلام در يادداشتي اختصاصي براي رجانيوز  نسبت به توهين‌هاي اخير عليه آيت الله خوشوقت اعتراض كرد.

عبدالرضا هلالي ذاكر و مداح اهل بيت عليهم السلام  كه در ميان جوانان از محبوبيت خاصي برخوردار است، در اين يادداشت پس از  يادآوري نظر علما و مورخان درباره حضرت رقيه (س) به اقدام صدا و سيما در پخش سخنان آيت الله خوشوقت درباره حضرت اشاره كرد و نوشت: اين حجم توهين و هجوم به ايشان قطعاً دليلي غير از آنچه بيان مي‌شود، دارد.

متن كامل اين يادداشت در ادامه آمده است:

اين چند سطر بررسی و نگاهی علمی، تاريخي به موضوعی که عرض خواهد شد نمی باشد و درصدد پاسخگويی به مطالبي كه اخيراً در رسانه‌ها طرح شده نيست، بلکه مروری است بر آنچه تا به امروز در مکتب اهل بيت و پای درس علما آموخته ايم.

تقريباً اغلب علما و مورخان در آثارخود به حضور دختري 3 يا 4 ساله از فرزندان امام حسين (عليه السلام) در كربلا اشاره و حضور چنين فرزندي از حضرت اباعبدالله(عليه السلام) را در شام تأييد نموده‌اند. اختلاف نظری که درميان علما وجود دارد بر سر اسم اين دختر خانم است و نظری جدي مبني بر اينكه دختري به نام رقيه (سلام الله عليها) در ميان فرزندان حضرت اباعبدالله(عليه السلام) در سفر به كربلا نبوده است وجود دارد. ولی تقريباً اجماع نظري بر اصلِ حضور چنين دختري برقرار است.

بزرگان بيان می دارند: «اسم حضرت رقيه(سلام الله عليها) در کتابی نيامده و آنچه هست اين عبارت است«و كان للحسين بنت ذات اربع سنين» و اسم شريف اين خانم را ننوشته اند، ولي نوشته اند اين بچه در طول راه بهانه‌ي پدر مي‌گرفت و الباقي، حكايت شهادت ايشان را به کيفيت معروفه که بر منابر بيان می شود...».

اخيراً رسانه‌ي ملي جلسه‌ي پرسش و پاسخي از حضرت آيت‌الله خوشوقت پخش و نظر قديمي ايشان را درباره ی وجود حضرت رقيه(سلام الله عليها) منتشر نموده است. جداي از اينكه آيا طرح مباحث علمي و نظرات طلبگي حضرات علما از رسانه‌ي ملي به صورت ناقص و بدون پرداختن به همه‌ی ابعاد آن و ايجاد شرايطِ طرحِ يك بحث علمي صحيح است يا خير؟! هجمه ی جدي و ناجوانمردانه‌اي را عليه اين عالم ديني و استاد اخلاق پديد آورده و اتحاد قديمي دشمنان را به اين بهانه بر ضد ايشان حاصل نموده است: از به ظاهر عالم ديني كه براساس قاعده‌ي ارث در پي بساط مرجعيت خود پس از پدر است و قول و فعلش در سخنراني در مورد اين موضوع در تضاد می باشد، گرفته تاتفكرات انجمن حجتيه‌اي كه دوباره مجالي براي عرض اندام يافته‌اند، از شيطان صفتي كه آنچه شايسته ی خويش است در فضاي مجازي به ايشان خطاب مي‌كند تا وهابي صفتي كه با تلاش باطل خود سعي در پيگيري خط وهابيت با دفاع ظاهري از تشيع در اين موضوع را دارد.

 

حضرت آيت‌الله خوشوقت در پي سؤالي مشخص نظر تحقيقي و تاريخی خود را بيان داشته اند و لاغير. اين حجم توهين و هجوم به ايشان قطعاً دليلي غير از آنچه بيان مي‌شود، دارد. چنين مطالب و مواضعي قطعاً در پي دفاع از حريم تشيع واهل بيت نيست، چرا كه به دور از رفتار بزرگان و علماي دين در مواجهه با مواردي به مراتب جدي‌تر و اختلافاتي اساسي‌تر از اين موضوع مي‌باشد.

علي ايّحال ساليان سال است شيعيان در ايام مختلف سال مخصوصاً ايام ماه محرم و صفر به وجود دختري از فرزندان ابا عبدالله تمسك مي‌جويند و او را واسطه با وجود ذات اقدس الهي قرار مي‌دهند و حوايج خود را از خدا به اين وسيله طلب و حاجت روا نيز مي‌گردند، با عشق و علاقه به شهر دمشق و بارگاه ملكوتي او مشرف مي‌شوند و در حرمش بار دل زمين مي‌گذارند و دل‌آرام مي‌شوند.

ذاكران اهل بيت در كنار ذكر فضائل ساير اهل بيت و ياران اباعبدالله(عليه السلام) از دختري سه ساله مي‌گويند كه در روز عاشورا مصيبت ديد، در مسير كوفه و شام آزرده و پژمرده شد و در شهر شام پرپر گرديد. با ذكر مصائبش دل‌ها را نرم مي‌كنند تا ياد خدا در دل‌ها عميق شود. شب‌هاي سوم محرم رادر مسجد ارك كمتر كسي است كه درك كرده باشد و از ياد ببرد. آن هم با صدای كسي كه مصائب اين دختر سه ساله پريشان حالش كرده است. راستي كم لطفي است كه از سه ساله‌ی اباعبدالله ياد كنيم و نامي از حاج منصور ارضي نبريم.

صلی الله عليک يا بنت الحسين(سلام الله عليها)

 

نظرات

 
0 #1 پاسخ: چند سطری درباره حمله به عالمی ربانیسید امیر علوی 1391-10-06 11:37
::.سوال 1- اقاي هلالي در پاراگراف اول نوشتيد متن شما نگاهي علمي و تاريخي نيست و صرفا آموخته هاي شماست با اين وجود ايا شرعا جايز است بر اساس اموخته هايي که خودتان معترفيد صرفا علمي و تاريخي هم نيست به علمايي که بر اساس تحقيقات علمي و تاريخي خود به شيخ تاخته اند جسارت کرده و توهين کنيد؟؟

::.سوال 2- خود شما در اظهارات خود تصريح کرديد که تقريبا اجماع نظري وجود دارد که دختري سه چهار ساله از امام حسين عليه السلام وجود دارد!! که بر سر نام ايشان اختلاف است ولي ظاهرا يادتان رفته که شيخ ادعا کرد اصولا دختر امام حسين نيست!! و دختر يکي از اصحاب است آيا اين کلام و تغيير موضع بحث به صورت عمدي تحريف در کلام و تهمت به معترضين و جفاي در حق دختر سه ساله سيدالشهداء نيست؟

::.سوال 3- شما تهمتي به مخالفين شيخ زديد که پيروان انجمن حجتيه هستند آيا دليلي بر اين اتهام داريد؟ آيا در روز قيامت ميتوانيد پاسخگوي اين تهمت که در رسانه ها به جمعي از عاشقان دختر سيدالشهداء زديد، باشيد؟

::.سوال 4- شيخ شما در يک سخنراني حضرت رقيه را به دروغ دختر يکي از اصحاب ناميد، همين سينه زني و لطمه زني و عزاداري که خود شما انجام ميدهيد را اختراع عوام خواند کتاب لهوف را با آن همه اعتبارش بي اعتبار دانست و با اين همه شما از اعتراض شيعيان به اين شيخ عصباني شديد!! حال به من بگوييد چطور شما حق توهين علني به علماي مخالف شيخ را داريد ولي علما حق اعتراض علمي!! به شيخ شما را ندارند؟؟

::.سوال 5- شما ادعاي شيخ را نظر تحقيقي و تاريخي ايشان دانسته ايد آيا تا به حال حتي به يک منبع!!! برخورد کرده ايد که ادعاي شيخ را ثابت کند و بگويد رقيه بنت الحسين که در خرابه شهيد شد دختر کسي جز امام حسين عليه السلام بوده؟؟؟

::.سوال 6- شما گناه شيخ را صرفا در مورد حضرت رقيه سلام الله عليها دانستيد در حاليکه همگان شاهد بودند که شيخ به انوا عزاداري از سينه زني تا.... نيز اشکال گرفت و تصريح کرد که اينها ساخته عموم است و گريه از همه اينها کم اشکال تر !!! حال از شما ميخواهيم که صريحا نظرتون رو به ما هم اعلام کنيد:
اگر شما نيز سينه زني و لطمه زني را ساخته عموم ميدانيد و اعتقادي نداريد که اين عزاداري ها توسط حضرت زهرا و ديگر اهل بيت انجام مي شده و به ما رسيده همانطور که در روايات متعدده ذکر شده اعلام کنيد تا بدانيم از اين به بعد در مجالس چه کساني شرکت کنيم و در چه مجالسي شرکت نکنيم

سوال 7- اقاي رضا هلالي همگي به ياد داريم که زماني فيلمي کذايي از شما پخش شد فيلمي که بارها در رسانه هاي مختلف نمايش داده شد و هزاران بار بين مردم دست به دست شد انروز را به ياد داريم که چه تهمت ها به شما زدند به ياد داريم که رضا هلالي با چه حالت شکسته اي در کليپي اظهار داشت تمام کساني که در مورد من حرف زده اند را به خدا ميسپارم تا او در مورد ما حکم کند و امروز باز تاريخ تکرار شد ولي اين بار رضا هلالي است که در بالا قرار گرفته و تهمتها نثار شيعيان ميکند شيعياني که در شب سوم محرم از زخم زبان شيخ بدبخت سوختند و تنها اعراض کردند که تو را چه کار به خاتون ما؟؟؟؟ تو را چه کار به عزاداري ما؟؟؟ تو را چه کار به .... و اين بار جمعي از شيعيان هستند که خداي را قسم ميدهند به ارباب که بين ما و شيخ و شما که مغرضانه از شيخ دفاع کرديد حکم کند. اقای هلالی انروز شما از تهمت زنندگان پرسیدید چرا به شما تهمت زدند و امروز ما از شما میپرسیم:

(((((چرا به ما تهمت زدید؟))))))

نکته اخر : اين سخن شخصي من است اقاي رضا هلالي من به عنوان يک بچه شيعه قسم ميخورم تا ابد حتي در يک مجلس از شما شرکت نکنم چرا که حضرت رقيه اي که بارها اشعار و نوحه ها و روضه هايش را خوانده ايد به شيخي معلوم الحال فروختيد تا آنجا که در پايان متن، سلام به دختر امام حسين داديد و نه به رقيه اي که دختر امام حسين است

سر و جانم فداي رقيه سه ساله دختر امام حسين عليه السلام

يا علی
 

شما اجازه اضافه كردن نظر جديد را نداريد. احتمالا لازم است در سايت ثبت نام كنيد.