Kamrooz.com
امروز : چهارشنبه01 اسفند 1397 برابر با 14 جمادي‌الثاني 1440 و 20 فوریه 2019

    

 

 

 

 

 

 

 

Get our toolbar!

بصیرت، کلید گمشده بین مسئولان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

بصیرت، کلید گمشده بین مسئولانمقام معظم رهبری طی سخنرانی در دیدار دانش آموزان و دانشجویان فرمودند: ممکن است دو مسئول با همدیگر اختلافاف نظر داشته باشند، اما اختلاف نظر نبايد به اختلاف در عمل و اختلاف در برخوردهاى گوناگون، به اختلاف علنى، به گريبانگيرى، به مچگيرى در مقابل چشم مردم منتهى شود؛ چون آن اختلافات آنقدر اهميت ندارد.
يك وقت يك چيزهاى مهمى است، خب مردم بايد مطلع شوند؛ اما اين اختلافاتى كه انسان مى‌بيند بين اين حضرات هست، چيزهائى نيست كه اينقدر اهميت داشته باشد كه حالا با ادعاهاى گوناگون، ما اينها را بزرگ كنيم، جلوى چشم مردم نگه داريم، به اينها اهميت بدهيم؛ كه اهميتى هم ندارد.
اختلافات را نبايد علنى كرد؛ اختلافات را نبايد به مردم كشاند؛ احساسات مردم را نبايد در جهت ايجاد اختلاف تحريك كرد. از امروز تا روز انتخابات، هر كسى احساسات مردم را در جهت ايجاد اختلاف به كار بگيرد، قطعاً به كشور خيانت كرده است.
اما متاسفانه کدام یک از مسئولین و سران قوا اختلافات را علنی نکرده اند؟ چرا مسئولین در عمل به فرمایشتات مقام معظم رهبری گوش نمی‌دهند؟!
چندی پیش که اتفاق نامبارکی در مجلس اتفاق افتاد، باعث سلب اعتماد مردم از طرفین شد یعنی طرفین دعوا چه قوه مجریه و چه قوه مقننه دیروز در پیش‌گاه مردم شرمنده شدند و حتی دل مقام معظم رهبری را ناراحت کردند و این هنر نمایی! مسئولین سوژه رسانه های غربی و باعث شادی دشمنان هم نظام شد.
با توجه با فشارهای اقتصادی که بر دوش مردم سنگینی می‌کند و فشارهای خارجی که کشور را تهدید می‌کند، شرط عقل این‌ است که مسئولان توانی که دارند صرف حل کردن مشکلات جدی مردم کنند، زیرا در حال حاضر مردم از مشکلات مالی و اقتصاد در حال دست و پا زدن هستند.
اما از همه این اتفاقات فاجعه انگیز تر روحیه عذرخواهی از مردم است که متاسفانه در بین مسئولین کشور بسیار ضعیف می باشد. بعد از اتفاق روز یکشنبه سیاه مجلس انتظار می رفت نماینده های مجلس و مسئولین دولتی بابت دعوای های شخصی خود از مردم و مقام معظم رهبری درکمترین فرصت عذر خواهی كنند اما متاسفانه به غیر از عذرخواهی سید مهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس که سخنان وي نيز مورد شیطنت برخی از رسانه ها و مسئولین قرارگرفت، قبل از سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز این اتفاق نیافتاد.
مسئولین باید عمل به هنگام را از مردم بیاموزند همچون حضور پرشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال که باعث یاس دشمنان شد بنابراين از مسئولین ولایتمدار و ارزشی بصریتی بیش از این انتظار می رفت .
مدتي است كه مسئولان در رويارويي با قصور و خطاي خود به جاي عذرخواهي و پذيرش خطا، شيوه اي جديد و نامعمول را سرلوحه كار خود قرار داده اند و با سرپوش گذاشتن بر اشتباهتشان كوتاهي خود را به گردن رسانه هاي دشمن مي اندازند.
به هر حال اميدواريم دیگر چنین مسائلی مانند یکشنبه سیاه مجلس در کشور اتفاق نیافتد و مسئولین با وحدت مشکلات اقتصای جامعه را حل و فصل کنند.

 

اضافه‌ كردن نظر