Kamrooz.com
امروز : چهارشنبه26 دی 1397 برابر با 9 جمادي‌الاول 1440 و 16 ژانویه 2019

    

 

 

 

 

 

 

 

Get our toolbar!

احتمال اقدام نظامی کمیته‌های مردمی یمن علیه امارات مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

یک فعال یمنی تهدید کرد

احتمال اقدام نظامی کمیته‌های مردمی یمن علیه امارات

یک فعال یمنی به امارات درباره پیامدهای دخالت نظامی این کشور در امور داخلی یمن هشدار داد و گفت این مسئله تبعات زیادی برای امارات در پی خواهد داشت.


به گزارش کامروز، سید «صادق الشرفی» یکی از فعالان سیاسی یمنی به بررسی آخرین تحولات جنگ علیه یمن پرداخته در این خصوص گفت: طی چند وقت اخیر نیروهای اشغالگر سعودی حملات هوایی خود به مناطق مختلف یمن را تشدید کرده و به استفاده گسترده از سلاح‌های نامتعارف روی آورده‌اند، برای نمونه جنگنده‌های سعودی در پایگاه نظامی "عند" که مساحت آن کمتر از 20 کیلومترمربع است طی 48 ساعت بیش از 2هزار سورتی پرواز انجام دادند، یعنی به‌طور متوسط به هر مترمربع از این پادگان یک موشک اصابت کرده است.
الشرفی در خصوص خبرهایی که از پیشروی نیروهای اشغالگر در استان‌های جنوبی و عقب نشینی ارتش و کمیته‌های مردمی از این مناطق حکایت دارند، گفت: عربستان سعودی سیاست زمین سوخته را در پیش گرفته و این شرایط ایجاب می‌کند که ما استراتژی جدیدی را در پیش بگیریم، شاید هم اکنون شاهد حضور آشکار کمیته‌های مردمی و ارتش در مناطق مختلف به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور نباشیم اما آنان در اغلب مناطق همچون لحج، ابین و عدن حضور دارند و نوع فعالیت آنان به عملیات تاکتیکی و پنهانی تغییر یافته است.
وی در ادامه تصریح کرد: ارتش و کمیته‌های مردمی، این نیروهای اشغالگران و مزدوران را تحت نظر گرفته و در فرصت مناسب به آنان حمله می‌کنند، این‌گونه عملیات تاکنون بسیار موفقیت آمیز بوده‌اند و ضربات سختی را به اشغالگران وارد کرده، به‌طوری که طی یک روز 27 تانک و 17 نفربر اماراتی منهدم شده و 13 خودروی زرهی آنان به غنیمت گرفته شده است، طی این درگیری‌ها که در منطقه "علم" نزدیک شهر عدن صورت گرفت ده‌ها نفر از نیروهای اشغالگر و مزدوران کشته شدند.
صادق الشرفی تأکید کرد: ما یمنی‌ها به‌دلیل استفاده اشغالگران از سلاح‌های نامتعارف و همچنین روی آوردن آنان به سیاست زمین سوخته که در سایه سکوت جامعه جهانی صورت می‌پذیرد مجبور به استفاده از این تاکتیک هستیم اما تأکید می‌کنم که به‌محض پایان یافتن حملات هوایی خواهید دید که همه  این مناطق به‌سرعت تحت کنترل ارتش و کمیته‌های مردمی قرار خواهند گرفت. آل‌سعود و آل‌نهیان هم اکنون به‌دنبال خروج از این بحران بوده و مایل هستند تا با رسیدن به یک توافق سیاسی به‌سرعت از یمن خارج شده و پیروزی خود را اعلام کنند.
وی درخصوص واکنش ملت یمن به فعالیت اشغالگران در استان‌های جنوبی گفت:‌ اشغالگران دست به جنایت‌های بسیار زیادی در یمن زده‌اند که ذهن ملت ما آنها را فراموش نخواهد کرد و این ملت حساب‌های تسویه نشده فراوانی با آل‌سعود و آل‌نهیان دارند که باید انتقام خود  را از آنان بگیرند.
این فعال یمنی یاسخ مردم یمن به اشغالگران را حق شرعی دانست و گفت: حق شرعی، اخلاقی و مقدس ما است که از اشغالگران در هر نقطه‌ای که مایل بودیم انتقام بگیریم و حتی ممکن است همان‌گونه که در خاک عربستان عملیات نظامی صورت می‌گیرد علیه امارات نیز اقدام کنیم، امارات وارد یمن شده، بخش‌هایی از خاک ما را اشغال کرده و خون شهروندان یمنی را بر زمین ریخته است؛ این کشور با مطامع خاص خود وارد یمن شد تا از رشد یمن جلوگیری کند؛ امارات از استان عدن هراس دارد زیرا بندر این شهر بسیار مهم‌تر از بندر دوبی است و اگر این بندر فعالیت خود را آغاز کند نقش دوبی بسیار کمرنگ خواهد شد.
وی خطاب به اماراتی‌ها گفت:‌ شما جایگاه بسیار ویژه‌ای میان یمنی‌ها داشتید و ما از روابط بسیار خوبی برخوردار بودیم اما امروز یک خانواده نامشروع بر امارات حکمرانی می‌کند که در امور داخلی یمن دخالت کرده‌ و این مسئله تبعات زیادی برای شما در پی خواهد داشت، ملت یمن این اقدام را فراموش نمی‌کند و اماراتی‌ها باید این مسئله را درک کنند.
سید صادق الشرفی در پایان گفت: حمله به یمن امنیت کل منطقه را با اخلال روبه‌رو کرده است و در صورت بحرانی‌تر شدن منطقه، ممکن است جنگ بزرگی دامن منطقه را بگیرد که هیچ کشوری حتی امارات از آن مستثنی نخواهد بود.

 

اضافه‌ كردن نظر